ZAKLÁDÁNÍ TRÁVNÍKŮ

Zajistíme přípravu a modelaci terénu pro výsev, či položení kobercového trávníku.

 

 

 

 

 

 

Postup pro založení trávníku:

  1. Připravte si půdu: Nejdůležitější krok je příprava půdy. Odstraňte všechny velké kameny, kořeny a jiné překážky, aby byla půda rovnoměrná a prodyšná. Vykopejte vrstvu zeminy asi 15 cm a odstraňte trávu.

  2. Vyrovnejte půdu: Použijte hrábě nebo zahradní lopatu, aby jste vyrovnali půdu a vytvořili mírné svahy pro odvodnění vody.

  3. Dodatečně hnojte: Pokud máte v půdě nedostatek živin, přidejte do půdy hnojivo. Můžete použít organické nebo syntetické hnojivo, ale ujistěte se, že ho rozložíte rovnoměrně a pečlivě promícháte s půdou.

  4. Vysévejte trávu: Sázet trávu je možné v průběhu celého roku, nejlepší je to však na jaře nebo na podzim. Trávu vysévejte rovnoměrně. Pokud nevíte, jaké travní semeno zvolit, zvažte klimatické podmínky, typ půdy a účel trávníku (např. pro sportovní aktivity nebo jako ozdobu zahrady).

  5. Zavlažte: Po výsevu trávy pravidelně zalévejte, aby se semena uchytla a začala růst. Zavlažujte pravidelně a hloubkově, aby kořeny rostly hluboko.

  6. Hnojte pravidelně: Pravidelně hnojte trávník a udržujte ho zdravým. Použijte hnojivo speciálně navržené pro trávník a používejte ho podle návodu na obalu.

  7. Sekání trávy: Až bude tráva vysoká asi 10-15 cm, posekejte ji na výšku asi 5 cm. Pokračujte v sekání každých 7-10 dnů, abyste udrželi trávu krátkou a zdravou.

Toto jsou základní kroky pro založení trávníku v zahradě. Berte však na vědomí, že každá zahrada je jiná a může vyžadovat individuální přístup a další postupy.

 

travniky_03