VÝSADBY OKRASNÝCH ZAHRAD

Ve spolupráci se zahradními architekty Vám navrhneme a zrealizujeme výsadbu okrasné zahrady.

 

 

 

 

 

 

Trvalky

Trvalky jsou druhy rostlin, které jsou schopny přežít po celý rok a vytvářet se každou sezónu znovu. Jsou vhodné pro vytváření rozsáhlých okrasných prvků v zahradách. Pěstování trvalek je relativně snadné, protože se většinou nevyžaduje žádná zvláštní péče.

Existují však některé zásady, které je vhodné dodržet, aby se trvalky mohly uchovat a rozrůstat:

1. Vyberte si správné místo. Trvalky potřebují dostatek světla a dobrou drenáž, aby mohly růst.

2. Připravte půdu. Trvalky se nejlépe daří v bohaté, čerstvé půdě. Přidejte kompost nebo jiné organické hnojivo, aby byla půda živná.

3. Trvalky se mohou dobře šířit semeny nebo množit odnožemi.

4. Některé trvalky potřebují pravidelnou přihnojování, aby mohly růst.

5. Řežte, zastřihujte a odstraňujte plevel - pak se bude trvalkám na Vaší zahradě dařit.

 

Keře a trávy

V zahradě můžete vysázet řadu druhů keřů a travin. Mezi nejoblíbenější patří:

Hamamelis (vavřínový keř) je to velmi oblíbený keř s krásnými oranžovými květy, který vykvétá v zimě.

Magnolie je to velký a krásný strom s kmovými květy.

Forsythie je to dlouhoveký keř s jasně žlutými květy.

Hortenzie je to velmi dekorativní keř s nádhernými květy.

Šeřík je to drobný keř, který vykvétá v květnu.

Tráva třapatka je to tráva s krásnými narůžovělými květy.

Pampeliška dlouholistá je to tráva s dlouhými žlutými květy.

Tyto keře a trávy mohou dodat vaší zahradě zajímavý vzhled a zároveň bránit vzniku plevelů.

 

Stromy

Při výběru stromu do zahrady byste měli brát v úvahu jeho výšku, šířku koruny, rychlost růstu a nároky na slunce a půdu. Je také důležité zvážit, zda strom bude sloužit jako okrasná dřevina nebo jen poskytovat stín či ovoce.

Místo, kde umístíte strom, je důležité pro jeho zdraví a růst. Strom by měl být umístěn na místě s dostatkem slunce a dobrým odvodněním. Měl by být umístěn dostatečně daleko od budov a jiných překážek, aby mohl nerušeně růst. Péče o stromy zahrnuje pravidelné zavlažování, hnojení, řezání a ochranu před škůdci a chorobami. Pravidelné odstraňování suchých a poškozených větví pomáhá stromu udržovat zdravou a pevnou korunu.

 1. Některé druhy stromů vhodné do zahrad:

  Existuje mnoho druhů okrasných stromů, které jsou vhodné pro zahrady. Níže najdete seznam několika nejpopulárnějších druhů okrasných stromů:

  1. Javor je velmi populární okrasný strom, který nabízí krásné zbarvení listů na podzim. Mezi nejoblíbenější druhy javorů patří například javor mléč, javor stříbrný, javor klen a javor jasan.

  2. Třešeň je okrasný strom, který produkuje krásné květy v jarních měsících. Mezi nejoblíbenější druhy třešní patří například třešeň sakura a třešeň amanogawa.

  3. Magnolie jsou velmi krásné a elegantní stromy, které kvetou v raném jarním období. Mezi nejoblíbenější druhy magnolií patří například magnolie stellata a magnolie soulangeana.

  4. Klen je další populární okrasný strom, který nabízí krásné zbarvení listů na podzim. Mezi nejoblíbenější druhy klenů patří například javor mléč, javor stříbrný, javor klen a javor jasan.

  5. Jabloně a hrušně jsou ovocné stromy, které také nabízejí krásné květy na jaře. Mezi nejoblíbenější druhy patří například jabloně pink lady, jabloně gala a hrušeň Williams.

 

 

Naše realizace výsadeb okrasných zahrad a instalací systému automatického zavlažování, můžete navštívit především v Uherském Hradišti, Starém Městě, Uherském Brodě, Zlíně, Kroměříži, Bojkovicích, Kyjově, Hodoníně, atd.